Iga Karst - najlepszy blog lifestyle - Magdalena Majcher - Port nad zatoką

"Port nad zatoką" - Magdalena Majcher


Kompletna pomyłka czy wspaniała opowieść? Z książką "Port nad zatoką" zetknęłam się zupełnie przypadkowo. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Majcher. Czy udane?

Po przykrej separacji, Adrianna decyduje się wrócić do męża. Ich związek ponownie rozkwita, życie zaczyna się układać. Wtedy niespodziewanie przychodzi śmierć i zabiera kobiecie wszystko to, co odzyskała. Znów jest sama. Tylko że tym razem żadne starania nie oddadzą jej ukochanego człowieka.

Po pogrzebie, pogrążona w żalu, bezsilna i załamana Adrianna wyjeżdża na Półwysep Helski. Natrafia tam na zrujnowany dom, o którym nie może przestać myśleć. W konsekwencji podejmuje śmiałą decyzję. Kupuje willę i z Katowic przeprowadza się nad morze. Zostawia wszystko. Czy coś zyska?

Budowanie życia od nowa w obcym miejscu nie jest łatwe. Ta świetnie wykształcona kobieta z ambicjami, żeby utrzymać się, zaczyna pracować jako kelnerka. Mimo to nie rezygnuje z marzeń, nie porzuca własnych decyzji, nie ulega presji otoczenia. Czy nowa droga zaprowadzi ją do szczęścia?

Port nad zatoką - Magdalena Majcher - recenzja książki autorki literatury obyczajowej

Przeprowadzka w odległe miejsce, dom do remontu, brak budżetu... Znamy ten motyw z innych książek i filmów, prawda? Mimo powtarzalności tego schematu, Magdalena Majcher ofiarowuje nam historię od początku do końca niezwykłą, bo bardzo realną. Słowami lepi bohaterów na kształt zwyczajnych ludzi. W tej powieści nie znajdziecie taniej komedii ani banalnego romansu. Za to możecie spotkać prawdziwe życie. Autorka porusza trudne tematy: śmierć i żałoba, adopcja, skomplikowane relacje rodzinne. Robi to bardzo umiejętnie, nienachalnie wplatając je pomiędzy wiersze.

Poważnym minusem tej książki jest to, że po skończonej lekturze ma się nieodpartą ochotę rzucić wszystko, spakować walizkę i natychmiast pojechać nad morze...

"Port nad zatoką" to piękna opowieść o nadziei mówiącej, że nawet w ciemnym tunelu można dostrzec odrobinę światła.

 


KOMENTARZE

Kliknij i skomentuj post na INSTAGRAMIE albo FACEBOOKU.


 

POLECANE