KSIĄŻKI & AUDIOBOOKI

 

Iga Karst Tamtej nocy w LA kryminał romans

 

Tamtej nocy w LA

ROMANS & KRYMINAŁ

 

Nina śmiało może nazywać się prawdziwą kobietą sukcesu. Mimo młodego wieku zdobyła pozycję dyrektora w jednej z największych korporacji jubilerskich w Polsce. Cena? Samotność i pustka, jakiej nie potrafi wypełnić nawet ukochana muzyka.

Przypadkowe spotkanie w jednej z wrocławskich kamienic na zawsze zmienia jej los. Poznaje Wandę, polską aktorkę, która w 1969 roku podbiła Hollywood, ale w tajemniczych okolicznościach wycofała się z życia publicznego i wróciła do kraju. Zapomniana gwiazda kina zostaje zaangażowana do promocji biżuterii. By zrealizować sesję zdjęciową, powraca do fabryki snów, gdzie czeka na nią nierozliczona przeszłość i pewne zdjęcie... Jaką tajemnicę skrywa kadr niepozornej fotografii?

"Tamtej nocy w LA" to niezwykły romans i kryminał inspirowany złotą erą Hollywood. Jednak przede wszystkim to pełna emocji opowieść o muzyce. Muzyce, która jest nie tylko zwyczajną pasją, ale staje się całym życiem.

Profesjonalne "brzmienie" tej książki to zasługa pomocy i zaangażowania Kuby Molędy, wokalisty i kompozytora, który podzielił się ze mną swoim doświadczeniem i imponującą wiedzą na temat muzyki. Cennego wsparcia udzielił mi także Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, za co serdecznie dziękuję.
- Autorka

ISBN: 978-83-6657-359-8

Powieść dostępna w sprzedaży jako: książka, ebook i audiobook (na płycie CD lub w formie cyfrowej do pobrania albo odsłuchania ze sklepów internetowych & portali streamingowych).

 

Iga Karst Tamtej nocy w LA kryminał romans audiobook

Recenzje

W tej książce wszystko zagrało. Od pomysłu na intrygę kryminalną po całą warstwę muzyczną, będącą wspaniałą ilustracją prawdziwej pasji do dobrego dźwięku. Znajdziecie w niej bowiem blues, jazz, rock, pop oraz klasykę. Nabierzecie także ochoty do posłuchania przywołanych utworów, bo "Tamtej nocy w LA" najlepiej czytać właśnie z muzyką. Ta książka po prostu brzmi!(...)

"Tamtej nocy w LA" was zaskoczy. Zaskoczy na poziomie rozwiązania zagadki z przeszłości, której poziom skomplikowania wywołuje efekt osłupienia na końcu. Zaskoczy także podróżą do lat 60. XX wieku, do epoki rozkwitu amerykańskiej kinematografii, pełnej dramatów i skandali. Poruszy także warstwą muzyczną, której brzmienie pozostaje w głowie długo po odłożeniu tej powieści na półkę. To świetna literacka ilustracja muzyczna, którą po prostu musicie poznać!
- SUBIEKTYWNIE O KSIĄŻKACH o powieści „Tamtej nocy w LA"

 


 

Iga Karst Zapach prawdy kryminał blog

Zapach prawdy

KRYMINAŁ

 

Ciało Adama Korczyńskiego, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, znanego w całym świecie orchidologa, zostaje znalezione w lesie. Policja stwierdza brutalny mord. W trakcie rutynowych czynności śledczych funkcjonariusze odkrywają tajemniczy zapisek. Ustalają też, że z domu denata zniknął rzadki, XIX-wieczny album botaniczny. Czy jego kradzież jest motywem zbrodni? A może ta wiąże się z cennym okazem storczyka? Sprawa komplikuje się dodatkowo wraz z ogłoszeniem testamentu profesora. Bardzo zaskakującego testamentu...

Oficjalne śledztwo powierzone zostaje komisarzowi Michałowi Orskiemu. Na prośbę wnuka profesora zagadkę morderstwa stara się rozwikłać również mecenas Anita Herbst. W ogrodzie willi naukowca natrafia na szkielet, który znika tuż przed przyjazdem policji... Jaki rezultat przyniesie podwójne śledztwo?

Pierwsza książka o dociekliwej mecenas Anicie Herbst i komisarzu Orskim z nowej serii kryminalnej Pensjonat Biały Dwór.
 
ISBN 978-83-65684-96-7

Powieść dostępna w sprzedaży jako: książka, ebook i audiobook (na płycie CD lub w formie cyfrowej do pobrania albo odsłuchania ze sklepów internetowych & portali streamingowych).

 

Iga Karst Zapach prawdy kryminał - audiobook

Recenzje

Sam koniec był tak zaskakujący, że nie mogę wyjść nadal spod wrażenia.
- PO DRUGIEJ STRONIE KSIĄŻKI o powieści „Zapach prawdy"

Brawo dla autorki za zaskakujące wątki i doskonale skonstruowaną fabułę. Od tej powieści nie sposób się oderwać! Krok po kroku poznajemy niebywałą historię rodzinną, a finalnie trudno wyjść z osłupienia.
KSIĄŻKI W ETERZE o kryminale „Zapach prawdy"

Polecam wam ten kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej strony, jest pełen zwrotów akcji i tajemnic skrywanych przez lata, ja jestem pewna, że sięgnę po wszystkie książki napisane przez Igę Karst. Od dziś jest dla mnie mistrzynią tworzenia kryminałów.
- PO DRUGIEJ STRONIE KSIĄŻKI o powieści „Zapach prawdy"

 


 

Iga Karst Afrykański klucz kryminał

Afrykański klucz

KRYMINAŁ

 

Znana lekarka specjalizująca się w medycynie tropikalnej, zaangażowana w projekt badawczy nad jadem węży, umiera w swoim mieszkaniu. Wszystkich zaskakuje informacja, że powodem jej śmierci wcale nie był rak, na którego chorowała. Podejrzenia o zabójstwo padają na jej córkę. Sprawę rozpracowuje komisarz Michał Orski.

W obliczu oskarżeń, Magdalena prosi o pomoc koleżankę – mecenas Anitę Herbst. Obie wpadają na zaskakujący trop. Okazuje się, że przed śmiercią doktor Elżbieta Budzanowska interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Niebawem wypływają nowe, sensacyjne fakty… Czy śmierć lekarki ma coś wspólnego z jej wyjazdami do Afryki?

 

Iga Karst Afrykański klucz kryminał

„Afrykański klucz” jest drugim tomem serii kryminalnej Pensjonat Biały Dwór. Pierwszy – „Zapach prawdy” – zdobył uznanie recenzentów i znalazł się na liście kandydatów do Nagrody Wielkiego Kalibru.
 
ISBN 978-83-66201-86-6

Powieść dostępna w sprzedaży jako: książka, ebook i audiobook (na płycie CD lub w formie cyfrowej do pobrania albo odsłuchania ze sklepów internetowych & portali streamingowych).

 


 

Gdyby on tu był Iga Karst - thriller kryminał Wrocław

 

Gdyby on tu był

THRILLER & ROMANS

 

Teresa Miller prowadzi ustabilizowane życie u boku narzeczonego. Aż do chwili, kiedy dostaje wiadomość z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie. Kobieta sądzi, że taki list mógłby napisać tylko jeden człowiek na świecie. Mógłby… gdyby żył.

Niespodziewana wizyta policji wplątuje ją w szereg tajemniczych wydarzeń, w których główną rolę odgrywa jej głęboko skrywana przeszłość. Ktoś prowokuje Teresę do tego, by się z nią zmierzyła. Kobieta krok po kroku wikła się śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę.

Tymczasem Wiktor Rynkowski, znudzony pracą komisarz wrocławskiego wydziału kryminalnego policji, tuż przed przejściem na emeryturę, rozpoczyna śledztwo w sprawie dwóch morderstw. Wydaje się, że ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego… Albo ktoś chce, żeby komisarz tak właśnie myślał...

„Gdyby on tu był" to historia, w której przeszłość zjawia się w teraźniejszości, zbrodnia miesza się z polityką, a bohaterowie wciąż pojawiają się na nowo, odkrywając swoje prawdziwe oblicze. Pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o tym, jak bolesne jest stawanie twarzą w twarz ze zdarzeniami, które dawno już pochowaliśmy w odmętach pamięci.
 
ISBN 978-83-62770-18-2

Recenzje

Trzymająca w napięciu historia, w której samotna kobieta staje się główną bohaterką przerażającej intrygi. A prawda jest złudna do ostatniej strony powieści.
- POLSKA DZIENNIK ZACHODNI o „Gdyby on tu był"

(…) Iga Karst, z kryminału na kryminał, pisze coraz lepiej, dba o szczegóły i psychologiczne prawdopodobieństwo zachowań bohaterów. Pisze o tym, na czym się zna. A zna się na motocyklach, które grają swoją wielką rolę w powieści. Teresa Miller jeździła motocyklami, na motocyklach jeździł także ktoś bardzo bliski młodej dziewczynie. Iga Karst zadbała również o inne postaci swojej książki. Osobą równie ważną jak Teresa Miller jest komisarz Rynkowski, prowadzący śledztwo w sprawie morderstw. Także jego życie fascynuje czytelnika. (…) Tajemnice - strona po stronie - gonią jedna drugą. Z kart książki wyłaniają się obrazy: samotnego człowieka skazanego na walkę o byt na współczesnym rynku konsumpcji (bo książka Igi Karst jest też dobrym portretem współczesności), nieudolności i braku możliwości policji, rzeczywistości rodem z koszmarnego snu, czającego się... tuż za rogiem? Za rogiem jednej z wrocławskich ulic.
- NASZEMIASTO.PL o „Gdyby on tu był"

 


 

299 Iga Karst - strona autorki książek kryminalnych i romansów
 

299

THRILLER & ROMANS

 

Ścigacze, prędkość, ryzyko... W strzelaninie ginie młody motocyklista. Jego przyjaciele mimo wszystko postanawiają zrealizować zaplanowaną przez niego podróż ścigaczami po wybrzeżu Adriatyku. W trasie niespodziewanie natrafiają na ślad zabójcy. Tylko towarzysząca im Majka uparcie twierdzi, że właściwym celem napastnika była ona.
 
Śmiertelne zagrożenie... W tym samym czasie bezwzględny Gerald Herzfeld zmierza do realizacji apokaliptycznego projektu…
 
„299" to thriller kryminalny z szybkimi zwrotami akcji. Literacka dawka adrenaliny z motocyklowym romansem w tle.
 
Maksymalna liczba, jaką pokazuje europejski licznik sportowego motocykla to 299 i właśnie stąd wziął się pomysł na tytuł książki. Nawet jeśli motocyklista pojedzie szybciej, kierowca na wyświetlaczu zobaczy 299.
 
ISBN 978-83-62252-04-6

Recenzje

(...) Młoda autorka niezwykle zręcznie prowadzi dwutorowy bieg powieści, której klamrę stanowi ekscytujący finał. Przede wszystkim jednak tworzy nowoczesnych bohaterów – ludzi z pasją i marzeniami, ale też bagażem tajemnic oraz doświadczeń. (...) Dreszczyk emocji budzi już sama możliwość zajrzenia w hermetyczny świat pasjonatów motocykli, a gdy czytamy w dedykacji, że fachową pomocą służył autorce doświadczony przedstawiciel tego grona, w miarę lektury zanurzamy się w ten świat z poczuciem, że wszystko, o czym czytamy, mogłoby wydarzyć się naprawdę. (...) „299” to literacka dawka adrenaliny dla wszystkich tych, którzy nie boją się ryzyka, że świat ścigaczy pochłonie ich bez reszty.
- PORTAL EDUKACYJNY o książce „299"

Dawno nie czytałam tak dobrej trzymającej w napięciu powieści (...). Bez wątpienia zainteresuje ona każdą osobę, która chociaż raz w swoim życiu widziała motocyklistę i ukradkiem zerkała na cudną, pędzącą jak błyskawica maszynę wraz z tajemniczym, ubranym w skórę, właścicielem.
- GRANICE.PL o kryminale „299"

 


 

Iga Karst Magenta - romans sensacja

Magenta

ROMANS Z WĄTKIEM SENSACYJNYM

 

Edyta ma już to, o czym marzą jej koleżanki – stałego chłopaka, własne mieszkanie i ustabilizowane życie. A co, jeśli drogę dziewczyny przetnie tajemniczy malarz, na chwilę zaprosi ją do swojego fascynującego świata, a potem zniknie?

„Magenta" to opowieść o namiętności, wolności i tęsknocie, o poszukiwaniu drogi innej od wszystkich. O odwadze, by zdobyć się na podróż do swojego wnętrza – i dojrzeć. Autorka stawia pytania zaczerpnięte wprost z codzienności. Element sensacyjny stanowi tu tylko pretekst do refleksji dotyczących życiowych wyborów wielu współczesnych kobiet.

„Magenta" to barwa głębokiego, nasyconego różu - kolor miłości.
 
ISBN 978-83-60848-82-1
 
Recenzje

Książka (...) z wplecioną, dyskretną refleksją na temat sztuki, kiczu, i wszechobecnego konsumpcjonizmu. „Magenta” porusza kwestie bliskie artystom, twórcom, - pisarzom, malarzom, czy projektantom, którzy codziennie muszą wybierać pomiędzy tym, co usankcjonowane przez społeczeństwo, a życiem nieskrępowanym narzucanymi schematami.
- ARTMISJA.PL o książce „Magenta"
 
(...) „Magenta” – to powieść drogi w znaczeniu dosłownym i w przenośni. Książka zainteresuje wszystkich tych, którzy lubią dyskusje o sztuce i nocne wędrówki po klimatycznych miejscach, dźwięki jazzu i nieszablonowe podejście do życia. (...) Czy stabilizacja oznacza koniec wolności i kres marzeń, a rutyna i bylejakość muszą dopaść każdy długoletni związek? Czy warto choć raz wbrew rozsądkowi dać się ponieść namiętnościom i zaryzykować wszystko, co wydaje się w życiu ważne? Autorka „Magenty” konsekwentnie, lecz subtelnie, bez zbędnego moralizowania i dopowiadania puenty, krąży wokół refleksji nieobcych zapewne wielu „ustatkowanym dwudziestokilkulatkom” – takim jak Edyta, których rozleniwiła zbyt wcześnie, czy też zbyt łatwo osiągnięta dorosłość. (...) Niebanalne zakończenie – przewrotny happy end – budzi optymistyczną refleksję, że koniec pewnego etapu jest jednocześnie początkiem kolejnego, który można kształtować bardziej dojrzale i świadomie niż poprzednie. Niewątpliwy walor powieści stanowi to, że duchowa podróż Edyty odbywa się równolegle z wędrówką do ważnych dla rozwoju fabuły miejsc akcji. Ich opisy umiejętnie nasycone są szczegółami, które wydobywając esencję atmosfery poszczególnych miejsc, pobudzają zmysły i wyobraźnię czytającego i przenoszą go raz do egzotycznego Dubrownika, innym razem do dziewiczych Bieszczad, czy wreszcie do skromnej pracowni malarskiej Roberta. Konstrukcja postaci artysty jest także niewątpliwym atutem „Magenty” – mężczyzna o tajemniczej przeszłości, zarazem geniusz, mentor i przestępca, który ma za sobą miłosną tragedię, a przed sobą szansę na nową miłość, to bohater nieszablonowy, budzący żywe emocje i ciekawość aż do ostatniej strony książki. Powieść momentami wręcz poraża psychologiczną prawdą i to stanowi chyba jej największą wartość.
- DLASTUDENTA.PL o powieści „Magenta"

 


 

Thriller Igi Karst

Złudna gra

THRILLER YA

 

Na studenckiej imprezie umiera chłopak. Jego kuzyn i jednocześnie policjant nie wierzy, że śmierć Szymona była przypadkiem.

Tymczasem dziewczyna zmarłego chce zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach. Wyjeżdża do Monachium, gdzie rozpoczyna pracę nad książką o nazistowskich tajemnicach. Wie o nich więcej niż ktokolwiek inny, bo interesuje się nimi od lat. Czy pasja, którą wcześniej dzieliła z Szymonem, ściągnie na nią śmiertelne niebezpieczeństwo? Jakie sekrety kryją historyczne przekazy? Dlaczego Szymon musiał zginąć?

Kobieta staje się kartą przetargową w grze o najwyższą stawkę. Stawkę, która spędza sen z powiek pewnemu szwajcarskiemu multimilionerowi...
 
ISBN 978-83-60848-54-8

 


 

Egzamin z tajemnicy Igi Karst

 

Egzamin z tajemnicy

KRYMINAŁ PRZYGODOWY YA

 

Tajemnice drugiej wojny światowej i dziejąca się współcześnie historia kryminalna.

Ofiarą morderstwa pada samotny, starszy mężczyzna. Wkrótce wychodzi na jaw, że zmarły był dziadkiem dziewczyny, która odnalazła jego zwłoki. Dziadkiem, którego ta nigdy nie poznała....

Początkowo zdystansowana bohaterka stopniowo wikła się w, jak się okazuje, sensacyjną intrygę. Wycofać się już nie można. Układankę trzeba ułożyć do końca. Tylko... jak to zrobić, gdy samemu jest się jej elementem?
 
ISBN 978-83-60848-46-3

 


 

Iga Karst - kryminał, romans

 

Pan Samochodzik i Eldorado

POWIEŚĆ PRZYGODOWA YA

 

Tomasz N.N. jest historykiem sztuki i poszukiwaczem skarbów. Przez lata on i jego przyjaciele przeżyli wiele emocjonujących przygód i odkryli niejedną tajemnicę...

Zagadki historyczne, intrygi i spekulacje na temat różnych teorii dotyczących jednego z najbardziej znanych na świecie skarbów – to wszytko można znaleźć w książce „Pan Samochodzik i Eldorado".
 
Książka: ISBN 9788360586105

 


 

Iga Karst - kryminał, romans, thriller

Pan Samochodzik i podziemia Wrocławia

POWIEŚĆ PRZYGODOWA YA

 

Tomasz N.N. jest historykiem sztuki i poszukiwaczem skarbów. Przez lata on i jego przyjaciele przeżyli wiele emocjonujących przygód i odkryli niejedną tajemnicę...

„Pan Samochodzik i podziemia Wrocławia" to opowieść pełna intryg, bezwzględnych przeciwników i sekretów z odległej przeszłości.
 
ISBN 978-83-60586-01-3

 


 

Iga Karst - kryminał, romans, thriller

 

Pan Samochodzik i perły księżnej Daisy

POWIEŚĆ PRZYGODOWA YA

 

Tomasz N.N. jest historykiem sztuki i poszukiwaczem skarbów. Przez lata on i jego przyjaciele przeżyli wiele emocjonujących przygód i odkryli niejedną tajemnicę...

„Pan Samochodzik i perły księżnej Daisy" to podróż wypełniona zabytkami, historią i zagadkami.
 
ISBN 83-85875-91-3